TRENER PERSONALNY ONLINE
SZCZECIN

Trener personalny online tak samo, jak trener prowadzący treningi np.: na siłowni w Szczecinie, powinien posiadać taką samą wiedzę oraz doświadczenie treningowe. Korzystanie z pomocy trenerów przez internet jest doskonałą opcją dla ludzi mieszkających w mniejszych miejscowościach, gdzie rzadko kiedy można znaleźć bardzo dobrego trenera personalnego. Konsultacje online są również dobre dla osób z napiętym harmonogramem w ciągu dnia. Trener prowadzący treningi na siłowni stara się dostosować czas treningu pod swojego klienta, natomiast co się dzieje w sytuacji, kiedy tych klientów jest bardzo dużo? No właśnie. Dlatego opcja online staje się korzystniejsza dla osób z ograniczonym czasem. Plusem jest również możliwość stałego kontaktu e-mail, video rozmów oraz telefonicznego. Dodatkowym atutem przemawiającym za trenerem personalnym online jest cena. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na opłacenie 3-4 treningów tygodniowo. W Szczecinie ceny wahają się od 50 do nawet 250 zł za jedną jednostkę treningową. Dlatego, ludzie decydują się na konsultację online, gdzie jednorazowy koszt miesięczny wynosi +-300 zł. Natomiast odpowiedź na pytanie „Co jest lepsze? Trening na siłowni z trenerem czy konsultacja online?” Znajdziecie w dalszej części wpisu.

NA CZYM POLEGA ORAZ JAK WYGLĄDA
WSPÓŁPRACA Z TRENEREM PERSONALNYM ONLINE

Współpraca z trenerem personalnym online polega na wzajemnym zaufaniu. Tak, dobrze czytasz ! Wzajemnym zaufaniu. Trener nie jest w stanie przypilnować tego, jak ćwiczysz, jak się odżywiasz i ile razy w tygodniu robisz trening. Natomiast będzie mógł wyciągnąć wnioski z przesłanych przez Ciebie zdjęć oraz wyników badań. Pamiętaj, zmiana wyglądu ciała lub jej brak, dobre bądź złe wyniki badań, powiedzą praktycznie wszystko o Tobie, czy realizujesz plan treningowy, dobrze się odżywiasz, a nawet czy w Twoim organizmie zachodzą jakieś zmiany chorobowe. Tak jak Ty musisz zaufać planu treningowemu ustalonemu przez trenera personalnego świadczącego swoje usługi online, tak samo on musi ufać Tobie, że wszystkie założenia treningowe/dietetyczne wykonasz sumiennie.
Na samym początku kontaktując się z trenerem personalnym online np.: przy pomocy wiadomości e-mail, powinniśmy określić, jakiej pomocy szukamy. Czy chodzi nam o dietę, trening a może jedno i drugie? Następnie powinniśmy otrzymać ankietę do wypełnienia (jej forma nie jest ważna, e-mail, video rozmowa, kontakt telefoniczny) w której zazwyczaj znajdują się pytania o:

– Wiek,
– Wzrost,
– Wagę,
– Staż treningowy,
– Aktualny trening,
– Przy jakich ćwiczeniach odczuwane są bóle mięśniowe,
– Przebyte, aktualne choroby,
– Przebyte, aktualne kontuzje,
– Cel treningowy,
– W jakich godzinach trenujemy,
– Dietę,
– Badania krwi,
– Alergie pokarmowe,
– Produkty, których nie lubimy jeść,
– Produkty, za którymi przepadamy,
– i wiele innych.

Po wypełnieniu ankiety w formie elektronicznej bądź poprzez video rozmowę, trener personalny powinien dokładnie wszystko przeanalizować i ustalić plan działania. Gotowy plan powinien skonsultować ze swoim klientem, jeżeli będzie tego wymagało to nanieść ewentualne poprawki (jeżeli ankieta została przeprowadzona poprawnie, poprawki nie są przewidywane). Trener powinien ustalić terminy kolejnych konsultacji w celu zapewnienia sobie kontroli nad swoim podopiecznym. Oczywiście należy pamiętać, że każdy trener posługuje się swoimi metodami prowadzenia konsultacji z klientem, dlatego współpraca u większości trenerów może nieco się różnić.

ILE CZASU TRWA KONSULTACJA ONLINE
Z TRENEREM PERSONALNYM

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Konsultacja online może być prowadzona poprzez wiadomości e-mail, połączenia video live np. poprzez SKYPE lub messengera, bądź telefonicznie. To ile czasu będzie trwała dana konsultacja, zależy głównie od trenera personalnego, natomiast zaangażowanie klienta będzie miało spory wpływ na przebieg konsultacji. Tak jak trener musi poznać swojego klienta, pozyskać wszystkie potrzebne mu informacje do podjęcia jakichkolwiek działań, tak samo klient musi szczegółowo odpowiedzieć na wszystkie stawiane mu pytania.
Jest wielu trenerów, każdy prowadzi swoich podopiecznych w inny, bądź nawet zbliżony sposób. U jednego konsultacja online będzie trwała 90 min, u drugiego 60 min a u jeszcze innego 30 min. Najczęściej ludzie korzystają z opcji korespondowania przy pomocy wiadomości e-mail, z tego względu, że nie trzeba umawiać się z trenerem na konkretną godzinę, tak jak to jest podczas rozmowy telefonicznej lub konsultacji przy pomocy kamerki internetowej. Zazwyczaj na stronach trenerów znajduje się informacja z ceną oraz przybliżony czas konsultacji online.

CO JEST LEPSZE?
TRENING NA SIŁOWNI Z TRENEREM CZY KONSULTACJA ONLINE?

Tak naprawdę nie można porównywać indywidualnego treningu na siłowni z konsultacją online. To są dwa różne światy. Na treningu trener jest w stanie na bieżąco korygować Twoje błędy podczas wykonywania ćwiczeń, motywować Cię do treningu oraz podnosić Twoją świadomość treningową na wyższy poziom. Natomiast podczas konsultacji online, może nakreślić Ci jedynie założenia treningowe, ukierunkować co i jak należy robić oraz podnieść poziom Twojej wiedzy teoretycznej. Dla osoby zaczynającej przygodę ze sportem, idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z treningu personalnego. Za to zaawansowani mogą bez problemu sięgnąć po porady poprzez konsultację online z tego względu, że całą podstawą wiedzę praktyczną powinni mieć już za sobą.

ILE RAZY
POTRZEBUJE KONTAKTOWAĆ SIĘ Z TRENEREM?

To ile razy Twoja współpraca z trenerem personalnym będzie wymagała konsultacji online, będzie zależało tylko i wyłącznie od Was. Nie ma tutaj ustalonych żadnych sztywnych zasad. Najprawdopodobniej, jeżeli jesteś osobą początkującą, trener personalny będzie chciał częściej kontrolować Twoje poczynania. Inaczej będzie przy osobie zaawansowanej, która nie zawsze będzie potrzebowała częstej kontroli, ponieważ staż treningowy oraz wiedza pozwoli jej na prawidłowe realizowanie, oraz ocenianie wcześniejszych założeń treningowych.